П`ятниця, 24.05.2019, 18:51

Історія школи

Перша школа в селі Бараннє була організована після революції. Знаходилась вона на околиці села в будинку Башинських. Вчителем був Федорчук. Учнів було не багато, всі навчались в одному класі. Згодом в приміщенні зруйнованого панського маєтку було організовано початкову школу. Першим вчителем був Зощук Денис Павлович. Вчитель не тільки навчав дітей грамоти, а й залучав до прекрасного. Сам дуже гарно грав на скрипці, співав, організував хор учнів та жителів села.

Серед перших випускників цієї школи – Коломійчук Василь Григорович – інженер-геолог, який подарував рідній школі безцінну колекцію природних мінералів, Брега Степан – військовий, Зінчук Василь Павлович – лікар, Смичок Ілля – вчитель. В 1941 році в початковій школі було вже 4 класи учнів і 4 педагоги. Серед них – подружжя Бондаренків,  Мельник Тетяна і Яремчук Аделя Іванівна, про яку всі люди села говорять тільки найкращі слова. Під час Великої Вітчизняної війни Аделя Іванівна за зв’язок з партизанами була розстріляна гестапівцями в Шепетівці. В роки війни колектив розпався, навчання носило церковний характер, діти перестали відвідувати школу. В 1947 році початкову школу очолив вчитель молодших класів Пінчук Гаврило Максимович. Колектив педагогів складався з Маліновської Надії Яківни, Костюк Ольги Трохимівни, Коліуш Ганни Максимівни та завідуючого – Пінчука Г. М.

В 1954-1955 роках в селі організована семирічна школа, першим директором якої була Мельничук Ніна Іванівна (вчителька укр.. мови та літ.). Потім школу очолив Лобода А.О. (вчитель історії). У 1956 році в школі нараховувалось близько 280 учнів. Паралельними були 5,6,7 класи. В ці роки сформувався сильний педагогічний колектив. в якому були і молоді вчителі і досвідчені педагоги. Багато гарних спогадів залишилось в серцях колишніх випускників про заслужену вчительку, відмінника освіти Олену Євгенівну Клопотович. Не раз відвідувала школу тодішня завідуюча районним відділом освіти Лисенко Марія Іванівна, і щоразу давала високу оцінку роботи педагогічного колективу. Тоді ще молоді вчителі початкових класів Пінчук Г. М., Коліуш Г. М., Зінчук Н. Г., Костюк О. Т. віддавали дітям не тільки знання, а й частину своєї душі. Душею колективу була вчителька англійської мови Орлова Л., плідно працювали Шевчук Маїна Омелянівна, вчителька російської мови Мельник Бела Йосипівна, вчителі Маліновська Є. Я., Шевчук Б. І., вчитель географії Будзиган М.

В 1953 році школа стала восьмирічною. За довгі роки історії школи колектив очолював Свинолупов В. Ф., Данилюк С. С., Лавренюк А. М.

В 1973 році колектив очолив Звада Олександр Іванович, який вважав справою свого життя будівництво нового приміщення школи. В 1986 році в центрі села виросла нова школа побудована на кошти колгоспу імені Чапаєва. В селі відкрилася середня школа, в якій працював 21 вчитель та навчалось 314 учнів. За 20 років її існування колектив очолювали Звада О. І., Катишев Ю. А. та Притуляк П. П., який зміг зберегти чудовий колектив протягом 15 найважчих років переломного періоду в історії нашої держави.

Ще не одне покоління вчитиметься в нашій школі.

Директора навчального закладу

«  Травень 2019  »