Четвер, 28.05.2020, 03:47

Головна » 2016 » Січень » 20 » Пам'яті героя
Пам'яті героя

20 січня 2016 року виповнилася річниця з дня смерті випускника нашої школи, героїчно загиблого у зоні АТО воїна Володимира Марковського. До цієї сумної дати у стінах нашої школи була проведена лінійка пам’яті та пошани героя-односельця. В ході розповіді було згадано факти з біографії Володимира: про час навчання у школі, причини обрання військової професії, здобутки у ній та останні дні перебування у зоні АТО.

Народився Володя  1988 року в Улашанівці в працьовитій селянській родині. З 1994 по 2005 рік він сумлінно навчався в нашому навчально-виховному комплексі. Всі вчителі пам’ятають його світлою, доброю, веселою дитиною. Він завжди ставив перед собою реальні цілі та впевнено йшов до наміченого. Був першим і у спорті, і в праці, і в громадському житті. За гарне навчання Володя отримав атестат з відзнакою з фізичної культури та допризовної підготовки.

Ще під час навчання у школі він без вагань визначився зі своєю майбутньою професією, бо завжди мав перед очима чудовий приклад – свого батька, який чесно виконав свій громадянський та інтернаціональний обов’язок в Афганістані. Про це сину нагадували старі пожовклі фотографії з батькового армійського альбому. А ще за приклад Володя мав старшого брата Василя, який став справжнім офіцером молодої Української держави.

Тому після закінчення Улашанівської школи Володимир вступив до Одеського інституту сухопутних військ на факультет аеромобільних військ. А далі на нього чекало навчання у Львівській академії сухопутних військ, під час навчання у якій йому випала честь бути  учасником параду на честь 17-ої річниці незалежності України. За відмінну службу  Володимир отримав три медалі та почесний знак «Відмінник Збройних Сил України», мав п’ять подяк від керівництва та особисту подяку від Президента України.

Ця самовіддана завзятість дала можливість нашому герою потрапити до кращих, елітних військ Збройних Сил України – високо мобільних десантних військ, які брали участь в міжнародних миротворчих військових навчаннях в різних європейських країнах. Володя достроково отримав звання капітана і з березня минулого року гідно захищав Батьківщину в різних регіонах Півдня і Сходу нашої держави в антитерористичній операції  на посаді командира першої роти 13-того окремого аеромобільного батальйону 95-ої окремої оперативної бригади.

Заслуги Володимира перед Батьківщиною, перед всіма нами неоціненні, він завжди був принциповою, грамотною та ініціативною людиною, користувався авторитетом серед колег по службі, друзів, односельців.

Держава і суспільство  не можуть  залишатися осторонь процесу увічнення та героїзації людей, які віддали в обороні соборності й незалежності України найцінніше – власне життя.

Подвиги  таких воїнів будуть вписані  в історію героїчної боротьби українського народу проти загарбників, свідками і учасниками якої ми стали. У світі теперішніх подій коли війна ще триває ми не можемо забувати про тих хто вже загинув на цій війні. Безсумнівно, цей подвиг мають пам’ятати наші майбутні покоління і зокрема діти–школярі. Володимир Марковський є достойним прикладом для вшанування пам’яті та звеличення патріотизму школярів.

Саме тому педагогічний колектив Улашанівіського НВК висловив пропозицію про присвоєння навчально-виховному комплексу імені Володимира Марковського. З цією метою було проведено ряд заходів, зокрема, класними керівниками проводилися виховні бесіди з учнями, загальношкільні зустрічі з батьками учнів, учасниками АТО, подано клопотання до Славутської районного відділу освіти, Міністерства освіти України про підтримання даної пропозиції.

На вищезгаданій пам’ятній лінійці також були представлені статті та світлини загиблого воїна, що висвітлили його життєві та професійні переконання. Присутніх зворушили представлені атрибути офіцера десантних військ – блакитний берет, військова форма ВДВ, а також, прапор України та аеромобільних військ.

Переглядів: 262 | Додав: ЛСС | Рейтинг: 0.0/0

«  Січень 2016  »