Субота, 15.08.2020, 16:52

Головна » 2016 » Жовтень » 14 » Відкриття меморіальної стели для капітана 95-ї окремої оперативної бригади Марковському Володимиру Геннадійовичу

Герої не вмирають і не вмруть,

Героїв пам’ятатимуть віками.

Їм славу віддають і голову схиляють перед вами…

Найменше чим нація може віддячити своїм героям – зробити так, аби їхні світлі імена не пішли у забуття, а слугували наочним прикладом для прийдешніх поколінь. Україна повсюди і повсякчас вшановує свої Героїв – іменами полеглих воїнів називають,площі, вулиці, парки, школи. Про них знімають фільми, присвячують пісні і вірші.

Одним з таких героїв є уродженець села Улашанівка Марковський Володимир Геннадійович – командир першої роти 13-го окремого аеромобільного батальйону 95-ї окремої оперативної бригади, який загинув в бою за Донецький аеропорт, закривши собою своїх побратимів.

Для вшанування пам’яті героя в центрі села було встановлено меморіальну стелу, Відкриття якої відбувалося  14 жовтня в день великого церковного свята Покрови Пресвятої Богородиці.

На відкритті були присутні рідні, близькі, багато гостей міста, військовослужбовці, учні та односельчани, які вшанували пам’ять Володимира хвилиною мовчання, запалюванням свічок та покладанням квітів.

Автором меморіальної стели  стала скульптор Лелях-Богутова С.М., яка розповіла про ідею її створення. Право відкриття надали для скульптора, військовослужбовців, голові села та голові СГК Улашанівський, за підтримки якого було встановлено цю стелу.

Відтак, всі учасники заходу взяли участь в освячені меморіальної стели, яке здійснив отець Володимир настоятель Улашанівської церкви.

Багато хороших слів було сказано про героя. Виступали його вірні бойові товариши, розповівши про життя свого командира, побратима, друга в нелегкі бойові часи. В свою чергу директор Улашанівського НВК Комар О.І. розповіла про життя Володимира у шкільні роки. Пам’ятаючи його як доброго чуйного, здібного учня.  І в пам'ять про подвиги учня, спільним рішенням педагогічного колективу та органів управління для школи було присвоєно ім’я Володимира Марковського.

Варто відмітити пронизаний патріотичним спрямованням виступ учнів, які теж не лишилися осторонь. Читали власні авторські вірші, співали пісні.

Всі присутні низько вклонилися матері та дякували за сина-героя патріота України.

Переглядів: 539 | Додав: ЛСС | Рейтинг: 0.0/0

«  Жовтень 2016  »